Aktualności

Dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Flaga i Godlo

Z ogromną radością chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Nazwa zadania publicznego: Wsparcie utrzymania i funkcjonowania szkół polonijnych w
Anglii regionach: Great London i Yorkshire and the Humber

Kwota dotacji: 20 000,00 zł

Całkowita wartość zadania publicznego: 781 637,50 zł

Zadanie publiczne Wsparcie utrzymania i funkcjonowania szkół polonijnych w Anglii regionach: Great London i Yorkshire and the Humber polega na wsparciu szkół polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń nauczycieli, ubezpieczenia i innych kosztów funkcjonowania.

Zarząd Szkoły Polskiej

 


Zgodnie z postanowieniem Brytyjskiego Rzadu, Szkoły moga być otwarte od 8go marca.

Zasady w Szkole podczas pandemii.

Bezwzględne przestrzeganie zasad przez całą społeczność szkoły jest warunkiem zachowania zajęć stacjonarnych w szkole. Zasady obowiązują od dnia 5 września 2020 do odwołania.

Zasady w szkole podczas pandemii

 


Zgodnie z postanowieniem Brytyjskiego Rzadu, Szkoły moga być otwarte od 8go marca.

W zwiazku z tym do budynku szkolego wracamy 13go marca. Do tego czasu kontynuujemy nauczanie zdalne.

Do zobaczenia 🙂

Zarząd Szkoły Polskiej

 


28 listopada będziemy w szkole uczyć się o polskiej tradycji – Andrzejkach. Nauczyciele na lekcjach wprowadzą w  szczegóły tej tradycji,  a starszym klasom przypomną kiedy i z jakiego powodu zaczęto obchodzić Andrzejki. Zaprezentują  różnego rodzaju wróżby, oraz  wyjaśnią jak do nich podchodzić. Dla urozmaicenia tego dnia proponuję, aby uczniowie się przebrali w dowolne stroje. Mogą to być kostiumy  podchodzące pod temat czyli: wróżki, cyganki, magowie, czarodzieje, koty, ale będą tez mile widziani bohaterowie oraz księżniczki. Zapraszamy do zabawy.


Powrót do szkoły po Feriach 7.11.2020

Z ogromną radością chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją, że szkoła po feriach nadal będzie dzialała w trybie stajonarnym.

Przypominamy o obowiazku zakrywania ust i nosa podczas przyprowadzania i odbioru dzieci przez rodziców. Oraz przez uczniów podczas przerw na koryarzu na zmianie popołudiowej.

Zmiana godzin klas rannych (tylko szkoła, przedszkole i zerówka bez zmian):

Od godz. 9.00 do 12.15– kl. 1 p Ani Grabarczyk, kl. 2 p. Edyty Miterskiej, kl. 3 p. Moniki Kopycinskiej, kl. 3 p. Oli Piotrowicz.
Od godz. 9.15 do 12.30 – kl 1 p. Iwony Sadio , kl 2 p. Dominika Moskalika, kl 4 . p. Małgosi Towiańskiej

Zapraszamy do zapoznania sie z listem do rodziców: List do rodziców 6 Listopada 2020

 
 

Dofinansowanie od Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

SENAT 1
Z ogromną radością chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją, że w grudniu 2018 roku Polska Szkoła Sobotnia (PSS) w Reading otrzymała dofinansowanie od Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

PSS w ReadinLogo 2 wspolnota polskag zwróciła się do Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” o refundację kosztów poniesionych w 2018 roku.

Wniosek został pozytywnie rozpatrzony w związku z czym PSS w Reading uzyskała £2179.22 dofinasowania. Kwota £400 była na częściowe pokrycie wynajmu lokalu dla szkoły, a £1779.22 na refundację kosztów związanych z zakupem podręczników szkolnych oraz pomocy dydaktycznych.

Dziękujemy za okazane wsparcie!

 
Msza Św. Rodzinna oraz święcenie tornistrów- 7 października 2018

 

Dnia 7 października 2018 w  niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się Msza Św. Rodzinna podczas której nastąpi poświęcenie tornistrów. Będzie to msza rozpoczynająca nasz rok szkolny. Zapraszam wszystkich członków naszej szkolnej wspólnoty do uczestnictwa. Po mszy w salce przy kościele  odbędzie się tradycyjnie sprzedaż ciast domowej roboty organizowana przez naszą szkołę.

Loading