Klasy I – III

Do klas tych uczęszczają dzieci w wieku 7 do 10 lat. Zajęcia odbywają się w budynku szkolnym oraz w sali parafialnej przy ulicy 81 London Road w Reading. Zajęcia trwają od godz. 9.00 do 12.15. Podczas zajęć obowiązują dwie przerwy 15 minutowe oraz 20 minut religii. Klasy II oraz III w ramach tych lekcji przygotowują się do pierwszej komunii świętej.

Uczniowie naszej szkoły razem z wychowawcami przygotowują akademie okolicznościowe. Tuż przed Świetami Bożego Narodzenia w naszej szkole przedstawiamy Jasełka, przychodzi Święty Mikołaj z paczkami. Z okazji obchodów Konstytucji 3-go Maja uczniowie występują na akademii, która odgrywa ważną rolę w patriotycznym wychowaniu młodzieży.

W związku z przeprowadzeniem przez MEN reformy szkolnej, pierwszy etap nauczania (klasy I-III), to nauczanie zintegrowane. Polega ono na uczeniu treści z różnych dziedzin płynnie splatających się ze sobą tematycznie. Klasy I – III nie mają więc oddzielnie lekcji matematyki, plastyki, języka polskiego. Wszystkie te przedmioty połączone są treściami w jeden blok tematyczny. Są tu elementy języka polskiego, matematyki, historii, geografii, biologii oraz nauki o społeczeństwie.


Do takiej formy nauczania przystosowane sa podręczniki. Są to zazwyczaj podręczniki i zeszyty ćwiczeń połączone w zintegrowaną całość. Ćwiczenia zawierają zagadnienia z wszystkich form aktywności bez potrzeby zmiany zeszytów, podręczników, bo wszystkie treści zawarte są w jednym. Pod koniec każdych zajęć nauczyciel zadaje uczniom zadanie domowe, które zostanie sprawdzone na kolejnych zajęciach.

W Polskiej Szkole wykorzystywane są podręczniki „Elementarz odkrywców”. Jest to zestaw materiałów dla ucznia umożliwiający dziecku aktywny i wszechstronny rozwój. W jego skład wchodzą:

W klasach „ Zerówka” podreczniki to :
W pracy wykorzystujemy podręcznik „ Figlarna kredka” autorstwa p.
Małgorzaty Małyski  z którego korzysta również wiele szkół polskich w
Anglii.

Klasy 1- 3

Klasa I
•       Podręczniki cz.1,2,3,4
•       ćwiczenia, część 1,2,3,4
•       zeszyty;
Klasa II
•       podręcznik cz.1,2,3,4
•       ćwiczenia, część 1,2,3,
•       zeszyty;
Klasa III
•       podręcznik,  cz. 1,2,3,4
•       ćwiczenia, część 1,2,3,

 

Loading