Reading, 6 Listopada 2020

Drodzy Rodzice;

Na początku tego listu pragnę wszystkich poinformować, że według ostatnich  rozporządzeń  związanych z pandemią wszystkie szkoły supplementary school, w tym nasza, mogą nadal funkcjonować w systemie
stacjonarnym. Musimy się tylko dostosować do kolejnych wymogów rządu, aby szkoła była miejscem bezpiecznym dla wszystkich. Od najbliższej soboty rodzice przyprowadzając dzieci do szkoły  i odbierając je muszą mieć zakryte usta i nos w miejscach gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu. Na popołudniowej zmianie uczniowie i nauczyciele  wychodzący na korytarz powinni mieć również zakryte usta i nos. Ja również, podczas sprzedaży w sklepiku na tej zmianie  zobowiązuję się do nałożenia  maseczki. Jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia zmian w rozkładzie godzinowym  zajęć; trzy klasy ze zmiany rannej przesuwamy na późniejszą godzinę. Pozwoli to zmniejszyć liczbę  osób oraz samochodów podczas przywożenia  dzieci I ich odbierania.

Poniżej aktualny rozkład godzinowo- klasowy. Bardzo proszę o punktualne przybycie i sprawne opuszczanie budynku oraz parkingu.

Od godz. 9.00 do 12.15:

Kl. 1 p. Ani Grabarczyk

Kl. 2 p. Edyty Miterskiej

Kl. 3 p. Moniki Kopycinskiej

Kl. 3 p. Oli Piotrowicz

Od godz. 9.15 do 12.30

Kl 1 p. Iwony Sadio

Kl 2 p. Dominika Moskalika

Kl 4 p. Małgosi Towiańskiej.

 

Cała zmiana popołudniowa ma zajęcia jak do tej pory, od godz.12.45 do godz. 16.00 . Na tej zmianie nie ma potrzeby wprowadzania zmian, gdyż jest to liczebnie mniejsza zmiana i spora grupa uczniów przybywa do szkoły samodzielnie.

Przedszkole i zerówka bez zmian: 9.15-12.00 zmiana ranna i 12.30 -15.15 zmiana popołudniowa.
Dezynfekcja rąk i powierzchni będzie przeprowadzana jak do tej pory. Budynek szkolny oraz salki przy kościele będą jak zawsze przygotowywane na sobotę pod względem czystości.

Wierzę, że z uśmiechem na twarzy i  pozytywnym nastawieniem nas wszystkich  szkoła nadal zachowa swoją  przyjazną  atmosferę I przetrwamy ten trudny czas bez problemów.

Przejdę do kolejnych kwestii….
W okresie ferii część nauczycieli wraz ze mną wzięło udział w szkoleniu Safeguarding na poziomie Level 1. Niektórzy musieli je 'odświeżyć’ a nowi nauczyciele brali udział w nim pierwszy raz. Wszyscy zgodnie
stwierdziliśmy, że było ciekawe i bardzo przydatne. Zyskaliśmy sporo nowych informacji w zakresie ochrony dzieci. Planuję  w przyszłości, jak już będą ku temu warunki,  zorganizować takie szkolenie dla naszych nauczycieli  na poziomie Level 2.

W poprzednich mailach napisałam do Państwa informację, jak funkcjonuje nasza szkoła oraz jak w danej chwili wygląda sytuacja naszej placówki. Wspomniałam, że w związku z obostrzeniami nie mamy możliwości uzyskania dodatkowego dochodu dla szkoły z takich akcji jak sprzedaż ciast po Mszy czy szkolne imprezy. Jedyny dochód poza czesnymi uzyskujemy tylko ze sklepiku szkolnego i są to naprawdę drobne sumy  z nałożonej marży. We wrześniu  wyposażyliśmy  wszystkie  sale szkolne w sprzęt do prowadzenia zajęć multimedialnych ( telewizory, projektory i białe ekrany). Kolejnym celem jest zakup laptopów ( szkoła posiada tylko jeden na 7 klas). Zwróciło się do mnie kilka osób z zapytaniem, gdzie można wpłacać dodatkowe pieniądze na potrzeby  uczniów naszej szkoły. Na te cele założyłam szkolne konto Paypal na które,  można w szybki i prosty  sposób wpłacić dobrowolne datki na rzecz szkoły. W najbliższych dniach  podam szczegóły, jak wpłacać przez Paypal.

Dodam jeszcze, że dzięki panu Łukaszowi, tacie dwójki naszych  uczniów, w szkole w każdej klasie będzie dostępny Internet, co w dużej mierze ułatwi i urozmaici lekcje multimedialne. Pan Łukasz całkiem w ramach wolontariatu  poświeca swój czas, aby  nasza szkoła mogła być nazwana nowoczesną. Służy też radą w kwestiach technicznych oraz podarował sprzęt który rozsyła sygnał internetowy po wszystkich klasach. Za tę ogromną pomoc serdecznie mu dziękuję.

W najbliższych tygodniach z  kolejną życzliwą osobą z naszej szkolnej społeczności – p. Marysią  będę zajmować się uaktualnieniem naszej strony internetowej.

W ostatniej części listu  pragnę przedstawić Państwu kolejnego pracownika naszej szkoły, o którym już wspomniałam wyżej  i jednocześnie  zaprosić do naszej szkolnej akcji „kartka świąteczna”.

W naszej szkole pracuje Pani Ania Biniek,  która dba o czystość naszych wszystkich pomieszczeń . W każdy piątek wkłada bardzo dużo wysiłku, aby szkoła był czysta, bezpieczna i w pełni przygotowana na przyjście uczniów w sobotę . W tych czasach tym bardziej jest to niezwykle ważna funkcja. Pewnie niewielu z Państwa wie, że Pani Ania ma niesamowity talent malarski.  Specjalizuje się w wielu technikach, ale jedna z nich bardzo przypadła mi do gustu i chciałabym rozpowszechnić jej talent, aby mogli go zobaczyć również inni. Pani Ania wykonuje przepiękne kartki farbami wodnymi ( akwarele ) o rożnej tematyce. W związku z tym, że przed nami czas Świąt Bożego Narodzenia, Pani Ania wykona dla nas takie kartki. Będzie można je kupić w naszej szkole przez cały listopad. Koszt takiej kartki to £4 z czego £1.50 przeznaczone jest na szkołę . Drodzy Państwo, kartki są wyjątkowe i niepowtarzalne. Jeśli macie Państwo  zwyczaj wysyłać kartki do rodziny w Polsce to zamiast kupować tradycyjne kartki w „sieciówkach” i dokładać do i tak wielkich i bogatych biznesów zachęcam do kupienia kartki u nas. Nie tylko wesprzecie naszą  Panią Anię ale i szkołę. Na pewno pieniądze ze sprzedaży wykorzystamy na rzecz naszych dzieci. Do maila dołączam  kilka przykładowych zdjęć z kartkami, byście sami mogli ocenić, że naprawdę warto mieć w tym roku kartki inne niż wszystkie- ręcznie malowane. Jeśli podoba się Państwu ten pomysł i bylibyście zainteresowani takimi kartkami i takim rodzajem pomocy szkole bardzo proszę wysłać SMS na numer 07367337285 o treści: Kartka. Jeśli ktoś z Państwa taką specjalną kartkę chciałby podarować np. angielskiemu sąsiadowi, proszę wpisać:
kartka – angielski. Musimy się zorientować jak duże będzie zainteresowanie, aby  Pani Ania wiedziała na jaką skalę ma zacząć tworzyć  dla nas te małe dzieła sztuki.
Sprzedaż rozpoczniemy od 14 listopada do 12 grudnia lub „wyczerpania zapasów  sali parafialnej (przy parkingu szkolny)  miedzy zmianami, czyli od 12.15 do 12.45.

Małgorzata Niedbało
Dyrektor Polskiej Szkoły Sobotniej w Reading

Loading