List do rodzicow 24 listopada 2020

Drodzy Rodzice,

Na ostatniej konferencji dyrektorów szkół polskich konsul p. Rzegocki doradził nam, aby szkoły zrobiły  rejestr rodziców pracujących w czasie, w którym  ich dziecko/dzieci przebywają w naszej szkole.
Za jego radą proszę, aby każdy rodzic który pracuję  w godzinach szkolnych dziecka, nawet jeśli tylko o nie „zahaczają” wysłał SMS na szkolny numer 07367337285 o treści: WORK. Proszę o wysłanie SMSa nawet jeśli jest to praca zdalna z domu lub jest wykonywana tylko od czasu do czasu w soboty. Każdy SMS jest ważny do obliczenia procentowego ile osób z naszej społeczności szkolnej korzysta nie tylko z funkcji edukacyjnej naszej placówki ale również opiekuńczej. Z góry serdecznie dziękuję za
poważne podejście do sprawy.

28 listopada  w najbliższą sobotę będziemy w szkole uczyć się o polskiej tradycji -Andrzejkach. Nauczyciele na lekcjach wprowadzą w  szczegóły tej tradycji,  a starszym klasom przypomną kiedy i z jakiego powodu zaczęto obchodzić Andrzejki. Zaprezentują  różnego rodzaju wróżby, oraz  wyjaśnią jak do nich podchodzić. Dla urozmaicenia tego dnia proponuję, aby uczniowie się przebrali w dowolne stroje. Mogą to być kostiumy  podchodzące pod temat czyli: wróżki, cyganki, magowie, czarodzieje, koty, ale będą tez mile widziani bohaterowie oraz księżniczki. Zapraszam do zabawy.

12 grudnia-  ostatni dzień szkoły przed świętami. Mam nadzieję, że uda nam się dotrwać w trybie stacjonarnym. Z wiadomych przyczyn nie wolno nam zrobić wielkich jasełek dla rodziców w tym roku w sali ani w kościele, ale na pewno będziemy chcieli z uczniami „poświętować”  w szkole.  Tego dnia będzie chodził po klasach  Św. Mikołaj z prezentami. Poprosiłam nauczycieli, aby każda klasa przygotowała coś dla Św Mikołaja, młodsi – krótkie przedstawienie czy wierszyki bożonarodzeniowe natomiast starsi zaimponowali naszemu gościowi wiedzą z jakiegoś tematu. Proponuję, aby dzieci tego dnia przyniosły jakieś przekąski do szkoły na te świąteczne lekcje. Dodatkowo zachęcam dzieci do ubrania się w coś
związanego ze świętami Bożego Narodzenia np. świąteczne sweterki, opaski, gumki, czy czapeczki  mikołajkowe.

Jeśli mowa o prezentach i świętach…
Drodzy Państwo, zgłosiło się do mnie kilka osób, które chciałyby przekazać  trochę ubrań, zabawek książek dla dzieci oraz zrobić paczkę na życzenie, czyli kupić to co konkretnie dana rodzina potrzebuje.
Drodzy Państwo, jeśli wśród naszej szkolnej społeczności jest jakaś rodzin,  która jest w ciężkiej sytuacj finansowej i potrzebuję wsparcia, bardzo proszę o kontakt . Zapewniam całkowitą dyskrecję. Jeśli ktoś
jeszcze  chciałby dołączyć się do akcji pomocy rodzinom potrzebującym zapraszam do kontaktu.

Na zakończenie bardzo dziękuję za wsparcie naszej  akcji „KARTKI ANI”.
Bardzo się cieszę z tak dużego zainteresowania , zostało sprzedanych ponad 70 kartek. Zostało nam jeszcze trochę  i bardzo chcemy je również sprzedać. Będzie jeszcze szansa kupić je  w najbliższą sobotę na korytarzy szkolnym. Po zakończonej akcji podam jaka suma została zebrana na rzecz szkoły i na co zostanie przeznaczona.
Chciałabym jeszcze podziękować moim małym i tym większym klientom sklepiku szkolnego. Z  częściowego jego dochodu zakupiłam tabliczki white boards dla pierwszaków do pisania literek oraz zestawy markerów dla oddziału przedszkolno – zerówkowego.

Małgorzata Niedbało
Dyrektor Szkoły

Loading